.

Концепція нової української школи вже скоро буде в дії: чого чекати та чи варто боятися змін?


Концепція нової української школи вже скоро буде в дії: чого чекати та чи варто боятися змін?Громадськість та наукові кола все більш стримано обговорюють різноманітні проекти, нововведення та закони, які мають на меті реформувати сьогоднішню шкільну освіту та суттєво наблизити її до європейського рівня.

Модернізована освіта є неможливою без якісних та сучасних підручників, які можна легко знайти на полицях інтернет-магазину bookletka.com та вигідно придбати зі зручною доставкою.

Днями міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час чергової апаратної наради познайомила керівників департаментів та обласних відділів освіти з рядом новацій, які очікують керівників, вчителів та учнів з нового навчального року. Педагогічне коло буде проінформовано і ознайомлено з документами під час серпневих нарад.

Що зміниться?

2016-2017 стане стартовим для кардинальних новацій, які на думку міністра, зможуть допомогти українській освіті стати на крок ближче до європейського рівня. Кардинально зміняться навчальні програми для початкової школи (1-4 класи), буде спрощено систему оцінювання школярів даної ланки, а також більшу увагу приділено запровадженню компетентісно-орієнтованого підходу організації навчально-виховного процесу школи. Багато проблем є й у системі підготовки педагогічних кадрів, тому трансформації зазнає і методика перепідготовки вчителів та підвищення рівня їх професійної майстерності.

 

Багато шкіл буде закрито?

Широкий резонанс викликали слова , які прозвучали з вуст прем’єр-міністра України, про створення моделі «опорної школи». Дана новація набуде чинності у сільській місцевості нашої країни. Головна причина – мінімальна кількість учнів у класах дуже мала, при тому що фінансування не відрізняється від навчальних закладів з максимальною наповнюваністю. Тож для оптимізації створено модель опорної школи, яка буде одна на кілька прилеглих сіл, а діти будуть підвозитися до неї автобусами. Її перевагами стане збільшене фінансування, сучасні класи, обладнані технікою, укомплектовані кабінети фізики та хімії, майстерні. Очікується, що й зарплатня педагогів, які будуть працювати в даному навчальному закладі буде вищою за звичайні школи. Всі інші школи, які знаходяться поруч, будуть мати лише 1-4 класи для навчання учнів. На практиці це означає, що велика кількість педагогів просто залишиться без роботи, а діти будуть змушені чекати на шкільний автобус навіть у люті морози, адже наші дороги бажають кращого.

Тож змінити хочуть багато, та чи можна вважати ці нововведення гарними та конструктивними, покаже час.Оставить комментарий к статье Концепція нової української школи вже скоро буде в дії: чого чекати та чи варто боятися змін?

(предыдущая статья)
(следующая статья)